geriausias darbas – tapti globėju

Globoti – tai priimti į savo namus ir širdį tėvų globos netekusį vaiką, juo rūpintis ir padėti augti pilnaverčiu žmogumi.

Globėjas – asmuo, kuris priima sprendimą kiekvieną dieną rūpintis tėvų globos netekusiu vaiku, pakviečia jį į savo namus ir širdį, suteikia saugumo jausmą ir mato šio svarbaus gyvenime žingsnio didelę prasmę.

Laikinoji globa – laikinai be tėvų globos likusio bei ypatingai sudėtingoje situacijoje esančio vaiko globa, suteikiant saugumą ir apgaubiant jį rūpesčiu bei šiluma.

Nuolatinė globa – tėvų globos netekusio bei dėl susiklosčiusių sąlygų negalinčio grįžti į savo namus vaiko globa, padedanti jam augti pilnaverčiu žmogumi globėjo šeimoje.

Budintis globotojas – asmuo, baigęs specialius mokymus ir žinantis, kaip rūpintis laikinai tėvų globos netekusiu vaiku, kaip suteikti jam fizinį bei emocinį saugumą, kol šis galės grįžti pas savo tėvus, bus globojamas nuolat ar įvaikintas.

Budinčio globotojo veikla – profesionali, laikina, žmogaus pagalba žmogui dėl vaikų priežiūros itin sudėtingu šeimai metu.

Laikinas svečiavimasis – pastovūs trumpalaikiai suplanuoti susitikimai savaitgaliais, švenčių ar vaiko atostogų metu su vaikų globos institucijoje augančiu vaiku.

Atokvėpis – tai trumpalaikė globa, suteikianti pertrauką globėjams. Kai vaiko globėjas dėl susiklosčiusių aplinkybių negali pasirūpinti vaiku, kai ištinka krizinė situacija, jam padeda kitas globėjas – laikinai suteikia globojamam vaikui namus, rūpestį ir saugumą. – profesionali, laikina, žmogaus pagalba žmogui dėl vaikų priežiūros itin sudėtingu šeimai metu.


 Dalindamiesi šia žinia su kitais, Jūs irgi atliksite labai gerą darbą!

Kiekvieno vaiko prigimtinė teisė – augti šeimoje!

Susipažinkite su vaikų globos galimybėmis:

Pirmas žingsnis

(trukmė – iki 1 mėnesio)

Dokumentų pateikimas. Kreipkitės į savo gyvenamosios vietos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinį skyrių (toliau- Tarnybos teritorinis skyrius), adresu Vilniaus g. 19, Lazdijai, kurio darbuotojams padedant, bus pradėta globos šeimoje procedūra.

Pateikiami dokumentai:

  • Prašymas
  • Sveikatos pažyma 046a formos
  • Kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus dėl to, kad jūs norite tapti be tėvų globos palikto vaiko globėju;

♥ Tarnybos teritorinio skyriaus pradinis įvertinimas;

♥ Esant teigiamam Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimui – dokumentų perdavimas Globos centrui.


Antras žingsnis

(trukmė – iki 3 mėnesių)

♥ Dalyvavimas GIMK programos mokymuose;

♥ Individualūs susitikimai Jūsų namuose ir pokalbiai su Tarnybos atestuotais asmenimis.


Trečias žingsnis

(trukmė – nuo 2 iki 4 savaičių)

♥ Pažymėjimo dėl dalyvavimo GIMK mokymuose išdavimas;

♥ Teigiamos išvados parengimas – SUTEIKTA TEISĖ GLOBOTI VAIKĄ.

Visi kiti žingsniai

(trukmė – nuolat)

♥ Pagalba: tapus vaiko globėju, per visą globos laikotarpį jus lydės globos koordinatorius ir kiti globos centro specialistai, kurie teiks įvairiapusę pagalbą, paramą, kvies jūs aktyviai įsilieti į globėjų bendruomenę;

♥ Finansinė parama.